Hello, everyone. So, here's the news. I've decided to take a break from developing Frihetsjord for an indefinite period of time. I understand that the game is close to its final stage, but for now, I don't have the time and energy to work on it.
At the moment, I'm preparing a new short game with Futadom content and a new mini-game. After its release, I'll start working on a new EbM update, and then on a new Mar Farm update.
***
Всем привет. Итак, новости. Я решил взять паузу в разработке Frihetsjord на неопределенный срок. Я понимаю, что игра близка к своей финальной стадии, но пока что нет ни времени, ни сил ею заниматься.
На данный момент я готовлю новую короткую игру с Futadom контентом и новой мини-игрой. После ее выпуска начну работать над новым обновлением EbM, а после - над новой обновой Mar Farm.